KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Doprava    Nové nejluxusnější autobusy Student Agency express na pravidelné lince Praha - Brno

Nové nejluxusnější autobusy Student Agency express na pravidelné lince Praha - Brno

Publikováno: 9.8.2011
Rubrika: Doprava

Student Agency express, největší autobusový dopravce na dálkových linkách v České republice, nasadil do provozu první z 20 nových autobusů. Na pravidelném spoji Praha – Brno vyjel první zbrusu nový autobus v pondělí 8. srpna 2011 v 11.00 hodin. Do cestování v České republice přinášejí tyto autobusy zcela nový standard konceptu Fun@Relax. Rozsah vybavení a palubní zábavy pro cestující je podobný tomu, co zákazníci znají z dálkových letů předních leteckých společností. Autobusy jsou postaveny na podvozkových šasi výrobce Volvo, karosérii a interiér dodala společnost Irizar, systém palubní zábavy společnost Molpir. Autobusy také používají zesílenou technologii příjmu internetového signálu, která je vlastním technologickým know-how Student Agency.

„Nové autobusy Student Agency umožní cestujícím sledovat desítky filmů, hrát interaktivní elektronické hry, sledovat televizi nebo pracovat během jízdy s využití internetu. Pomůže jim k tomu robustnější příjem internetového signálu a možnost připojení k elektrické zásuvce 230 V“, říká Ivana Kašická, obchodní ředitelka autobusové dopravy Student Agency express.

Student Agency opět posouvá kvalitu cestování ve vnitrostátní přepravě cestujících za hranice, které byly doposud z pohledu zákazníka i ostatních dopravců v rámci ČR nepředstavitelné. Nové autobusy Student Agency express nabídnou následující:

V každém sedadle individuální doteková obrazovka

 • Individuální palubní zábava – dle přání a požadavků zákazníka.
 • Možnost individuálního sledování cca 50 dlouhoformátových filmů a dalších 50 krátkých seriálů či spotů. Zákazník si sám může vybrat, jaký titul bude sledovat, kdy sledování přeruší či jej znova spustí.
 • Možnost hry elektronických her, jak individuálně, tak interaktivně s dalším cestujícím na palubě autobusu.
 • Poslech hudby MP3.
 • Sledování televizních kanálů – v nabídce budou: ČT1, ČT24, TV NOVA a Óčko.
 • Interaktivní obrazovka s instrukčním menu a nabídkou služeb skupiny Student Agency.
 • Obrazovky umožňují také nasazení internetu. Ten by mohl být v nabídce od příštího roku.

Robustnější signál připojení k wi-fi

 • Jako první Student Agency kombinuje technologie UMTS a CDMA pro stabilnější příjem internetového signálu pro cestující. Toto technologické řešení je vlastním know-how Student Agency.
 • Připojení k wi-fi je pro zákazníky na palubách autobusů zdarma a nově zákazníci na svých zařízeních také uvidí obrazovku palubního intranetu Student Agency s informacemi o službách a produktech skupiny SA.

Přípojka k 230V

 • Každé dvousedadlo je vybaveno přípojkou do elektrické sítě 230V. Zákazníci si tak mohou připojit vlastní elektronické zařízení – například počítač či mobilní telefon.

Celková hodnota pořízených autobusů se blíží 200 mil. Kč. Společnost je vedle nejvytíženější linky Praha – Brno, kterou postupně 100% pokryje novými autobusy, nasadí také na některé mezinárodní spoje Student Agency express. Od října se tak cestující s těmito autobusy setkají i na lince do Vídně. Další možnou destinací pro provoz v příštím roce je například Liberec.

O tom, že je na konkrétní spoj nasazen nový autobus, se zákazník dozví z poznámky FUN@RELAX u rezervačního formuláře.

Cena pro cestování novými autobusy se nikterak nemění. Na lince Praha – Brno se dlouhodobě cena nejvýhodnější tzv. Kreditové jízdenky drží na 165 Kč, cena otevřené jízdenky a jízdenky na pevné datum pak na 200 Kč. I v období prázdnin uznává Student Agency také nárok na tzv. žákovské jízdné právě v kombinaci s Kreditovou jízdenkou.

Standardem ve žlutých autobusech je i další servis na palubě v rozsahu káva a další teplé nápoje zdarma, denní tisk a servis palubního personálu.

Unikátní autobusy Volvo – Irizar pro Student Agency express
Společnost Volvo Bus Corporation prostřednictvím svého zastoupení v České republice dodala prvních týdnech měsíce srpna 2011 první autobusy na podvozcích Volvo B13R vybavených karosérií španělského výrobce Irizar významnému autobusovému dopravci evropského formátu společnosti Student Agency.

Tyto autousy jsou výslednekm jednoletého úsilí všech zúčastněných stran jak na straně dodavatelů, tak i společnosti Student Agency, a jsou ve svém provedení naprosto mimořádnými. AŤ už tím, že se jedná o první autobusy na podvozcích Volvo karosovaných Irizarem pro zákazníka v Evropě mimo Španělsko, nebo úrovní vnitřní výbavy, kde jsou použity specielní kožené sedačky designované na míru Student Agency se zabudovanými monitory Funtoro s možností volby valstních programů.

Autobusy v délkách 15 m a s přepravní kapacitou 63 sedících cestujících mají velmi elegantní vnitřní i venkovní design a na první pohled zaujmou svými futuristickými tvary.

Podvozek s typovým označením Volvo B13R poskytuje cestujícím kvalitní jízdní komfort prostřednictvím vzduchového odpružení nezávislým zavěšením přední nápravy. Řidiči ocení zejména velký točivý moment motoru v šikmém rozsahu otáček, jakož i mechanickou převodovku s automatem řazení známou jako I shift (já řadím). Funkce ESP (electronic stability program) je samozřejmým standardem, který je v souladu s filosofií Volvo: Kvalita – Bezpečnost – Ohleduplnost k životnímu prostředí.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor

Diskuse

Nové nejluxusnější autobusy Student Agency express na pravidelné lince Praha - Brno

český autobus
Hledáte krásný autobus na cestu do i Ještě ses vidět autobus se, že velká část zařízení. Díky nové Student Agency, aby tento Lind autobusů. http://dszo.com/...
počet příspěvků: 1 | poslední příspěvek: 14.1.2014 08:16vstup do diskuse >>

Fotogalerie
Cestující si v nových Volvo- Irizar autobusech Student Agency užijí více zábavy se zabudovanou miniobrazovkou v každém sedadle. (Foto: Ludmila Doudová)Majitel skupiny Student Agency Radim Jančura sršel optimismem. A podle jeho slov je podvozek Volvo vhodný právě pro ..tankodrom.. D1. (Foto: Ludmila Doudová)Nový autobus Student Agency sklízel zaslouženou pozornost. (Foto: Ludmila Doudová)Nový luxusní autobus je výsledkem roční aktivní spolupráce Student Agency, Volvo a Irizar. (Foto: Ludmila Doudová)Pohodlné sedačky byly vyráběny na míru Student Agency. (Foto: Ludmila Doudová)První z 20 nových nejluxusnějších autobusů Student Agency od výrobce Volvo - Irizar vyjel 8. srpna 2011 na pravidelnou linku Praha - Brno. (Foto: Ludmila Doudová)Radim Jančura (Student Agency) s Radko Mandou (Volvo) pózují před novým autobusem. (Foto: Ludmila Doudová)Radim Jančura a Radko Manda v obležení novinářů. (Foto: Ludmila Doudová)Radim Jančura a Radko Manda v obležení novinářů. (Foto: Ludmila Doudová)Tisková konference představila nový luxusní autobus Student Agency. Na obrázku zleva Aleš Ondrůj, Václav Henzl, Tomáš Jára a Radko Manda. (Foto: Ludmila Doudová)Tisková konference představila nový luxusní autobus Student Agency. (Foto: Ludmila Doudová)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zeleň a rozhled na pozemních komunikacíchZeleň a rozhled na pozemních komunikacích (143x)
Bezpečnost je v souvislosti s provozem na pozemních komunikacích jedno z nejčastěji skloňovaných slov. Bohužel se v souv...
Problematika přeprav nadměrných a nadrozměrných nákladů po pozemních komunikacíchProblematika přeprav nadměrných a nadrozměrných nákladů po pozemních komunikacích (98x)
Strojírenství a průmysl mají v České republice dlouholetou tradici. Zmíněná odvětví produkují často výrobky, které svými...
Moderní a alternativní typy kruhových objezdů: náklady, čerstvá praxe a perspektivy řešeníModerní a alternativní typy kruhových objezdů: náklady, čerstvá praxe a perspektivy řešení (52x)
Při přehledu dostupné literatury se ukazuje, že „moderní kruhové objezdy“ existují ve všech evropských zemí, stejně tak ...

NEJlépe hodnocené související články

Turbo‑okružní křižovatky v České republiceTurbo‑okružní křižovatky v České republice (5 b.)
Stále ještě poměrně novým typem okružních křižovatek v České republice jsou turbo‑okružní křižovatky (někdy též označova...
Možnosti aplikace uspořádání 2+1 na silnice I. třídy v ČRMožnosti aplikace uspořádání 2+1 na silnice I. třídy v ČR (5 b.)
V roce 2013 jsme zpracovávali studii pro ŘSD, která měla za úkol doporučit a vyhledat možnosti uplatnění uspořádání 2+1 ...
Verejné terminály intermodálnej prepravy Bratislava a LeopoldovVerejné terminály intermodálnej prepravy Bratislava a Leopoldov (5 b.)
Neustály nárast podielu cestnej prepravy na prepravnom trhu v Európe spôsobuje znižovanie mobility a trvalo udržateľného...

NEJdiskutovanější související články

Problematika přeprav nadměrných a nadrozměrných nákladů po pozemních komunikacíchProblematika přeprav nadměrných a nadrozměrných nákladů po pozemních komunikacích (1x)
Strojírenství a průmysl mají v České republice dlouholetou tradici. Zmíněná odvětví produkují často výrobky, které svými...
Nové nejluxusnější autobusy Student Agency express na pravidelné lince Praha - BrnoNové nejluxusnější autobusy Student Agency express na pravidelné lince Praha - Brno (1x)
Student Agency express, největší autobusový dopravce na dálkových linkách v České republice, nasadil do provozu první z ...
VIDEO: Test brzdných drah (1x)
Pěkně zpracované video BESIP a VOLVO z testu brzdé dráhy uskutečněného na TRUCKFESTU 2008 v Hradci Králové....

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice