KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Bezpečnost    Nebezpečný přechod u liberecké školy se dočkal rekonstrukce

Nebezpečný přechod u liberecké školy se dočkal rekonstrukce

Publikováno: 10.11.2010, Aktualizováno: 12.11.2010 09:57
Rubrika: Bezpečnost

Nebezpečný přechod pro chodce v Broumovské ulici v Liberci se dočkal rekonstrukce. Místo, kde denně přechází desítky dětí z nedaleké školy a školky, by nyní již mělo být bezpečné. Oprava a instalace nových bezpečnostních prvků stála 330 000 korun, řekl dnes ČTK Ladislav Cvrkal z firmy 3M, jež projekt financovala. Město zaplatilo pouze noční osvětlení přechodu.

Místo nebylo vybráno náhodou. V roce 2006 na něm auto srazilo žáka základní školy, který nehodu nepřežil. Kromě toho se v Broumovské stalo dalších 12 nehod, jedna si vyžádala těžké zranění. "Byla zpracována studie, která zkoumala několik vybraných lokalit v celém kraji. Právě Broumovská se ukázala jako nejkritičtější místo," řekl Vladislav Rozsypal z firmy EDIP, která se zabývá dopravním inženýrstvím.

K přechodu byly během opravy instalovány dva radary informující řidiče o aktuální rychlosti, příčný zpomalovací práh a speciální noční osvětlení, které přechod zvýrazní bílým světlem.

Radary začaly u přechodu fungovat již v úterý v 10:00 a měření ukončené v 17:00 potvrdilo, že místo by se mělo stát výrazně bezpečnějším. "Je tam povolená rychlost 30 kilometrů za hodinu, ale v úterý tam auta průměrně jezdila jen 29 kilometrů za hodinu. To je výborný výsledek, protože řada řidičů je v tom místě schopná jet i sedmdesátkou," dodal Cvrkal.

V úterý byl také slavnostně otevřen přechod na silnici III. třídy před budovou Základní a mateřské školy v Nové Vsi nad Nisou. Projekt stál třikrát více než ten liberecký, jeho cena je zhruba milion korun. Platil ho Liberecký kraj. Přechod byl doplněn nasvětlením, postaven byl i chodník a několik parkovacích míst.

V roce 2009 se stalo 3 663 nehod, jejichž účastníkem byl chodec. Zahynulo při nich 161 lidí. Ředitelství služby dopravní policie se loni zabývalo stavem přechodů, odhalilo více než 5 500 nedostatků a navrhlo zrušení 500 přechodů pro hrubé nedodržení stanovených norem.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor

Společnost KONSTRUKCE Media, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Analýza dodržování bezpečného odstupu mezi vozidlyAnalýza dodržování bezpečného odstupu mezi vozidly (25x)
V oblasti dopravních nehod jsou bezesporu velmi časté ty dopravní nehody, při kterých jedno vozidlo při jízdě stejným sm...
Kategorizace bezpečnosti samostatných sjezdů vzhledem k nárazu vozidel do jejich čelKategorizace bezpečnosti samostatných sjezdů vzhledem k nárazu vozidel do jejich čel (24x)
Problematika snižování účinků nárazů na cestující při dopravní nehodě se dosud řešila převážně cestou optimalizace defor...
Hodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. částHodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. část (22x)
Železniční zabezpečovací technika je jednou z částí železničního systému, která se velkou mírou podílí na zajištění bezp...

NEJlépe hodnocené související články

Hodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. částHodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. část (5 b.)
Železniční zabezpečovací technika je jednou z částí železničního systému, která se velkou mírou podílí na zajištění bezp...
Jihočeský kraj zkontroloval přejezdy, značky zarostla vegetace (5 b.)
Jihočeský kraj zkontroloval 245 železničních přejezdů na silnicích druhé a třetí třídy, u téměř poloviny z nich zjistil ...
Dobré osvětlení zvyšuje viditelnost na silnicích o 30 % a snižuje možnost vzniku dopravních nehod (5 b.)
Z dopravních statistik vyplývá, že se během letních měsíců setkáváme s výrazným nárůstem nehodovosti. V průběhu června a...

NEJdiskutovanější související články

(Ne)zvratné osudy rozšiřují kampaň Nemyslíš – zaplatíš! Ministerstva dopravy ČR(Ne)zvratné osudy rozšiřují kampaň Nemyslíš – zaplatíš! Ministerstva dopravy ČR (1x)
V dubnu 2009 zahajuje Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s Českým sdružením obětí dopravních nehod a Organi...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice