KONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8441
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Bezpečnost    ŘSD zahájilo opravu svodidel silnice mezi Olomoucí a Vyškovem

ŘSD zahájilo opravu svodidel silnice mezi Olomoucí a Vyškovem

Publikováno: 3.12.2011, Aktualizováno: 13.12.2011 14:46
Rubrika: Bezpečnost

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo rekonstrukci středových svodidel rychlostní komunikace R 46 mezi Olomoucí a Vyškovem. K opravě úseku, na němž se v minulosti stalo několik závažných dopravních nehod, ŘSD přistoupilo kvůli jeho špatnému technickému stavu. První fáze investice, na kterou naváže rekonstrukce povrchu silnice, si vyžádá téměř 146 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Kvůli nevyhovujícímu stavu úseku musela být letos v červnu mezi Olomoucí a Vyškovem snížena nejvyšší povolená rychlost na 100 kilometrů v hodině. "V minulosti se zde stalo několik závažných dopravních nehod s následkem těžkých zranění i úmrtí. Oprava komunikace je proto velmi důležitá," uvedl ředitel ŘSD René Poruba.

Doplnil, že v době oprav bude provoz v úseku mezi oběma městy omezen. "Předpokládáme umístění signalizace, která bude dopravu po jednotlivých částech řídit. Vždy se budeme snažit omezovat jen části úseku, na kterých to bude nutné," řekl Poruba.

Opravy středových svodidel potrvají podle Ledvinové do května příštího roku. Následně by ŘSD chtělo zahájit rekonstrukci povrchu vozovky. "S konečným rozhodnutím musíme počkat na schválení rozpočtu na příští rok. Každopádně s investicí počítáme, pokud bude dostatek financí, příští rok ji zahájíme," řekla mluvčí.

K tomu, zda se po opravách zvýší na komunikaci povolená rychlost na dřívějších 130 kilometrů za hodinu, uvedla, že rozhodnutí závisí na dopravní policii a ministerstvu dopravy. "Pokud budou odstraněny závady na silnici, z hlediska policie není důvod s navýšením rychlosti nesouhlasit," uvedla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Rychlostní silnice R46 je důležitým spojem osobní a nákladní dopravy mezi Rakouskem a Polskem, z hlediska Česka pak mezi Brnem a Ostravou.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor

Společnost KONSTRUKCE Media, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Kategorizace bezpečnosti samostatných sjezdů vzhledem k nárazu vozidel do jejich čelKategorizace bezpečnosti samostatných sjezdů vzhledem k nárazu vozidel do jejich čel (38x)
Problematika snižování účinků nárazů na cestující při dopravní nehodě se dosud řešila převážně cestou optimalizace defor...
AŽD Praha je v Bělorusku opět úspěšná (30x)
Další významný kontrakt s Běloruskou železnicí uzavřel český výrobce a dodavatel řídicí a zabezpečovací techniky. Zabezp...
Hodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. částHodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. část (24x)
Železniční zabezpečovací technika je jednou z částí železničního systému, která se velkou mírou podílí na zajištění bezp...

NEJlépe hodnocené související články

Hodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. částHodnocení bezpečnosti železničních zabezpečovacích zařízení – 1. část (5 b.)
Železniční zabezpečovací technika je jednou z částí železničního systému, která se velkou mírou podílí na zajištění bezp...
Jihočeský kraj zkontroloval přejezdy, značky zarostla vegetace (5 b.)
Jihočeský kraj zkontroloval 245 železničních přejezdů na silnicích druhé a třetí třídy, u téměř poloviny z nich zjistil ...
Dobré osvětlení zvyšuje viditelnost na silnicích o 30 % a snižuje možnost vzniku dopravních nehod (5 b.)
Z dopravních statistik vyplývá, že se během letních měsíců setkáváme s výrazným nárůstem nehodovosti. V průběhu června a...

NEJdiskutovanější související články

(Ne)zvratné osudy rozšiřují kampaň Nemyslíš – zaplatíš! Ministerstva dopravy ČR(Ne)zvratné osudy rozšiřují kampaň Nemyslíš – zaplatíš! Ministerstva dopravy ČR (1x)
V dubnu 2009 zahajuje Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s Českým sdružením obětí dopravních nehod a Organi...

Server Vodohospodářské stavby

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice

Rekonstrukce Vodního díla Nechranice