Kabely LAPP v novém vlakovém spoji LEO Express
Rubrika: Zajímavosti
Společnost ČMŽO - elektronika s.r.o. použila kabely ÖLFLEX® TRAIN pro instalaci zabezpečovacího zařízení, elektronického rychloměru, zásuvek 230 V a USB v rámci projektu „BOHEMIZACE“ v motorových jednotkách LINT řady 27 a 41 výrobce ALSTOM.
Od podzimu 2019 jsou motorové jednotky LINT řady 27 a 41 společnosti LEO Express nově vybaveny zabezpečovacím zařízením VZ1 MIREL, elektronickým rychloměrem RM2 MIREL a zásuvkami 230 V s USB. Takto upravené motorové jednotky LINT budou obsluhovat krajské závazky v Pardubicích a ve Zlínském kraji.
Společnost ČMŽO - elektronika, jeden z předních českých výrobců a integrátorů elektronických zařízení do železničních vozidel, použila vlajkovou loď produktů pro kolejové technologie z portofila LAPP - kabely ÖLFLEX® TRAIN.
Jednožilový vodič ÖLFLEX® TRAIN 331 600V je použit pro získání provozních signálů z jednotky a následnou registraci do elektronického rychloměru RM2, napájení vlakového zabezpečovače VZ1 a RM2 MIREL, napájení, uzemnění a blokování měničů obvodů 230 V. Stíněný kabel ÖLFLEX® TRAIN 345C 600V je použit pro zapojení komponent vlakového zabezpečovače VZ1 MIREL. "Hledali jsme partnera, který nejenom dodá rychle a spolehlivě vhodné kabely, ale v rámci tohoto i budoucích projektů nám pomůže optimalizovat použitá kabelová řešení. A to včetně kabelového příslušenství jako jsou vývodky, konektory či značení splňující požadované normy,“ dodává ředitel společnosti Richard Olle. Vlakový zabezpečovač je určený ke sledování bdělosti strojvedoucího, přenosu informací z traťové infrastruktury na stanoviště strojvedoucího, kontrolu maximální rychlosti s ohledem na maximální konstrukční rychlost drážního vozidla, stanovenou rychlost a přijaté informace z traťové infrastruktury.
Společnost ČMŽO - elektronika s.r.o. sídlí v Přerově, výrobní prostory jsou v Hranicích, má 90 zaměstnanců a zaměřuje se na projekci, vývoj, výrobu, integraci a instalaci řídicích a podpůrných elektronických systémů železničních vozidel. Mezi její úspěšné aplikace patří například instalace elektronického systému ovládání vozů provozovatele EUROTUNEL ve Francii, integrace systému elektronických ochran u vozidel ČD a ČD Cargo, integrace systému REGONIK do vozidel ČD, integrace systému měření elektrické energie u vozidel ČD, ČD Cargo a náhrada ovládacích displejů lokomotiv řady 184. Nejvýznamnějšími obchodními partnery jsou ČD, ČD Cargo, ČD-T, Siemens, Bombardier, AWT, PKP, Wagonbau Niesky, ZSSK, Subtera, Plasser & Theurer, Leo Express, atd.
Společnost LAPP působí na trhu již od roku 1959, kdy zakladatel Oskar Lapp jako první průmyslově vyrobil ovládací kabel ÖLFLEX®. K dnešnímu dni má skupina LAPP po celém světě již přes 4200 zaměstnanců, více než 40 poboček, 18 výrobních závodů a přes 100 obchodních zastoupení. Ve svém produktovém portfoliu má 40 000 položek od průmyslových ovládacích kabelů, přes průmyslové konektory, hadice, vývodky a řetězy až po výrobu kabelové konfekce na míru. Ta probíhá v sídle společnosti LAPP v Otrokovicích.
Od roku 2017 nabízí certifikované produkty pro drážní průmysl, opět v celé šíří od kabelů přes příslušenství až po zpracování kompletního kabelového řešení na míru. Hlavními výhodami je vlastní výroba, minimální objednací množství a skladové zásoby, které umožňují dodání již od 1 týdne, což pomáhá uživatelům snižovat zásoby a současně rychleji reagovat na měnící se požadavky.