O Stavební veletrhy Brno je i letos zájem
Rubrika: Aktuality
Tisková konference věnující se letošním Stavebním veletrhům Brno se konala koncem února v hotelu Hilton v Praze. Přestože ročník 2009, který nás v Brně přivítá ve dnech 21. – 25. 4., probíhá v méně příznivém prostředí než ročníky minulé – zejména vinou současné ekonomické situace – většina lídrů trhu z oboru stavebnictví se této významné akce zúčastní. Veletrh je totiž i nadále místem setkávání se zákazníky, komunikace s kolegy z konkurenčních společností, dává prostor pro prezentování novinek i celé firmy.
S komplexním pohledem na letošní ročník stavebního veletrhu seznámila přítomné ředitelka projektu Stavební veletrhy Brno a URBIS INVEST Ing. Jana Ostrá. I v tomto roce bude veletrh probíhat v celém areálu výstaviště. Zvýrazněné téma je tentokrát Energeticky úsporné stavění. Pro tento ročník připravují BVV speciálního průvodce návštěvníka veletrhu v oborech spojených s úsporou energií. O účast na veletrhu je zájem i ze zahraničí, což dokládá 112 přihlášených zahraničních firem ze 17 zemí světa.
Veletrh URBIS INVEST, součást Stavebních veletrhů Brno, získal letos status oficiální doprovodné akce Českého předsednictví EU. Součástí veletrhů budou také doprovodné akce, jako například ochrana před povodněmi s letošním tématem Principy ochrany budov. Doprovodný program zahrnuje například Future Cities Forum, 16. celostátní kongres starostů a primátorů obcí a již tradičně odborné konference a soutěže.
Veletrh EDEN 3000 pořádá Ouventuru Stavebních veletrhů, výstavu Panelová sídliště ve Vídni a Bratislavě – Vize – realita inovace. Jmenujme také bowlingový turnaj IBF OPEN, který probíhá 24. 4.
Hostem konference byl Ing. Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR. „Představenstvo Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR na svém zasedání 10. prosince minulého roku projednalo současnou situaci ve stavebnictví a předpoklad jeho budoucího vývoje s ohledem na ekonomickou krizi, která zasáhla i naši republiku. SPS sleduje pozorně vývoj ekonomické situace v naší republice a jeho důsledky na situaci ve stavebnictví. Představenstvo po diskusi přijalo náměty ke zmírnění dopadu ekonomické krize na stavebnictví, na udržení investiční výstavby a zaměstnanosti v tomto odvětví,“ řekl ve svém projevu Václav Matyáš.
„Z řady námětů patří mezi nejzávažnější ta, která se bezprostředně dotýkají stavebnictví. Jedním z nich je podpora malých a středních firem, která spočívá v odstraňování nadbytečné administrativní překážky, zjednodušení administrativy, redukce času nezbytného pro získání povolení a certifikátů podmiňujících zahájení činnosti, v zajištění snazší dostupnosti financování pro MaS při dostatečném průkazu bonity firmy a umožnění MaS lepšího přístupu k informacím a výsledkům v podmiňujících oblastech – technické, legislativní, sociální, administrativní a jiné,“ dodal Václav Matyáš.